دوران مهدکودک دوره ای است که در آن به صورت رسمی و اساسی شکل گیری شخصیت و مهارتهای کودک  آغاز می شود آموزش ها و مهارت آموزی های دوران کودکستان باید به گونه ای باشد که علاوه بر افزایش قدرت یادگیری نوآموز و آموزش های اولیه ، رشد فکری ، خلاقیت ، نوآوری ، اعتماد به نفس ، دقت و قوه کنجکاوی و مشاهده در کودک تقویت و پرورش نمایند ، در جهت این رسالت آموزش هایی برای آن تعریف کرده ایم.

کلاس های فوق‌العاده

کلاس چرتکه

کلاس چرتکه

کلاس چرتکه با همکاری موسسه ذهن طلایی برگزار میگردد. ما در کلاس چرتکه علاوه بر آموزش محاسبات با چرتکه ، دیگر آموزش هایی را که موجب رشد و تقویت ذهن کودک می گردد ، ارائه می دهیم.
آموزش دو زبانه اعداد ، یکی از شاخصه های مهم است . در مجموعه کتب ارائه شده اعداد هم به صورت فارسی و هم به صورت انگلیسی آموزش داده می شوند تا نوعی هماهنگی میان این دوره آموزشی و دوره ابتدایی کودک فراهم می آید .
این کلاس برای کودکان  سنین 4 سال به بالا بسیار مفید خواهد بود .از دیگر آموزش ها ، حل پازل و حل جدول شگفت انگیز (سودوکو) است . حل این گونه پازل ها و جداول سبب افزایش سلول های مغز کودک می گردد . از آنجا که کودک در این گونه بازی ها ترغیب می شود ، که حل جدول سودوکو یا پازل را تا انتها ادامه دهد ، سلول های مغزی او با یکدیگر درگیر می شوند؛ در نتیجه ، بالاترین رشد و پیشرفت را خواهد داشت. حل پازل و جداول سودوکوعلاوه بر آنکه ورزشی مفید برای مغز است ، افزایش تقویت و قدرت تمرکز و آرامش ذهنی کودک را به همراه دارد.

کلاس زبان انگلیسی

کلاس زبان انگلیسی با همکاری موسسه پلاس برگزار میگردد. آموزش زبان با روش TPR) Told Physi Response) می باشد. در این روش از Body Language بهره گیری می شود. برای آموزش کودکان از فلش کارت های آموزشی، ویوئوهای آموزشی،کاردستی و… استفاده میشود. هر جلسه کلاس شامل دو بخش مجزا ( Music Class, Art Class ) می باشد.

عکس موسسه زبان پلاس

کلاس کامپیوتر

درجامعه امروز و با رشد سریع تکنولوژی نیاز مبرم برای کودکان جهت آشنایی با آن احساس میشود . ما در صدد هستیم در کلاس کامپیوتر در مهدکودک اصول اولیه را به کودکان آموزش دهیم . این آموزش ها شامل آشنایی با قطعات سخت افزاری کامپیوتر ( غیر تخصصی ) ، کارکرد هر یک از آن ها ، ارتباط قطعات با یکدیگر و … می باشد که توسط مربیان مجرب در این حوزه آموزش داده می شود.

کلاس ژیمناستیک

«بچه‌ها را کلاس ژیمناستیک نبرید، می‌گویند قدشان کوتاه می‌ماند.»
این جمله‌ای است که این سال‌های اخیر در خانواده‌هایی که فرزندان‌شان در سن خردسالی هستند، شنیده می‌شود. ژیمناستیک ورزش پایه است ویادگیری حرکات ژیمناستیک از دوومیدانی و شنا هم ضروری‌تر است.
هر کسی که در بچگی ژیمناست‌کار بوده، در دوران بزرگسالی می‌تواند ورزشکار خوبی باشد. اما این ذهنیت اشتباه در خانواده‌ها که این رشته باعث کوتاهی قد می‌شود، دلیلی شده تا کلاس‌های ژیمناستیک رونق کمتری داشته باشند. کارشناسان به خانواده‌ها اطمینان می‌دهند که کوتاهی قد هیچ ربطی به ژیمناستیک ندارد، مگر اینکه آنها در سن پایین‌تر از 9 سال حرکات حرفه‌ای انجام بدهند. ژیمناستیک فقط برای کسانی که می‌خواهند ژیمناست‌کار شوند، ضروری نیست. این رشته پایه است. کارشناسان رشته ژیمناستیک می‌گوید:«این رشته بیشترین کمک را به هماهنگی عضله و استخوان می‌کند. این نیاز اولیه همه ورزش‌هاست. کسانی که می‌خواهند فرزندان‌شان ورزشکار شوند، حتما آنها را در کلاس ژیمناستیک ثبت‌نام کنند. چابکی بدن یک فوتبالیست به تمریناتی برمی‌گردد که او در کودکی انجام داده، حرکات ژیمناستیک بهترین کمک برای یک فوتبالیست یا هر ورزشکار دیگری است. ما در مهدکودک با استفاده از مربیان مجرب این ورزش مفرح را به کودکان آموزش می دهیم.

عکس کلاس ژیمناستیک

سایر برنامه های آموزشی

عکس علوم طبیعی

آموزش علوم مختلف شامل :

علوم طبیعی

کودکان علوم را با کاوش در دنیای اطراف خود یاد می گیرند. هنگامی که محیطی با مواد و وسائل متنوعی برای کودکان فراهم می کنید، آنها با به کار بردن و آزمایش، به چگونگی عملکرد آن وسائل پی می برند.
کودک خردسال از لحظه اي که پا به عرصه ي وجود مي گذارد سعي دارد به مدد حواس خود با محيط اطرافش ارتباط برقرار کند و از دنيايي که در آن زندگي مي کند اطّلاعاتي به دست آورد. 

علوم ریاضی

دوران خردسالی بهترین فرصت و زمان برای آموزش مفاهیم و مهارت های پایه ریاضی به کودکان است چرا که نگرش کودکان نسبت به ریاضی در این دوران شکل می گیرد. از طرفی، به لحاظ رشدی و تحولی نیز دوران کودکستان برای شکل گیری و آموزش مفاهیم ریاضی به کودکان یک دوران حساس می باشد. مهارتهای طبقه ­بندی کردن، سلسله مراتبی (ردیف کردن)، طول و سطح، مطابقت یک­ به­ یک ،شمارش اعداد، ترتیب اعداد، مفاهیم نصف و مساوی، مفاهیم ابتدایی چهار عمل اصلی،روابط فضایی، تجسم فضایی، ترسیم اشکال  و تشخیص شباهت ها و تفاوت ها ، بازشناسی در غیاب الگو است.

علوم دینی

در رابطه با چگونگی آموزش مفاهیم دینی به کودکان اختلاف نظرهایی وجود دارد. گروهی معتقدند پیش از بلوغ نباید به کودک آموزش دینی داد و گروهی عکس این نظر را معتقدند. از نظر اسلام، به ویژه براساس سیره و رهنمودهای معصومان علیهم السلام ، آموزش مفاهیم دینی از هنگام تولد شروع می شود و آموزش در دوره کودکی پایه و اساس در دوره های دیگر است. از طرفی، آموزش صحیح و مؤثر بدون در نظر گرفتن توانایی ذهنی کودک مطلوب نیست و ممکن است کودک را نسبت به یادگیری دلسرد و یا در یادگیری او اختلال ایجاد نماید.

عکس علوم دینی

از این رو، آموزش مفاهیم دینی به کودکان گرچه امری بسیار مقدس و والا است، اما موفقیت درآن، در گرو آگاهی و شناخت اصول و روش های آموزشی متناسب با آن است. به فرموده امام امیرالمؤمنین علیه السلام هیچ حرکتی نیست مگر این که انسان در به انجام رساندن آن نیاز به شناخت و آگاهی دارد: «ما مِن حَرَکة اِلاَّ وَ اَنتَ مُحتاجٌ فیها الی مَعرِفَه»

 

آموزش مفاهیم دینی نیز مانند هر علم دیگری نیاز به شناسایی و به کارگیری اصول و روش های صحیح، کارآمد و مؤثر دارد. بنابراین، همان گونه که شناخت خصوصیات و توانایی های کودکان در بهینه سازی آموزش مفاهیم دینی امری مسلم است، شناخت اصول و روش های مربوط به آموزش مفاهیم دینی کودکان دبستانی نیز ضرورت دارد. بدین ترتیب، اگر آموزش مفاهیم دینی کودکان بدون توجه به اصول و روش های صحیح آموزشی انجام پذیرد، مصداق این سخن امام صادق علیه السلام خواهد بودکه: «اَلعامِلُ عَلی غَیرِ بَصیَرة کَالسَّائِرِ عَلَی غَیرِ الطَّریقِ لایَزیدُهُ سُرْعَةُ السَّیْرِ الاَّ بُعدا»؛ کسی که بدون بصیرت دست به انجام کاری می زند، مانند رونده در بیراهه ای است که هرچه سرعتش بیش تر باشد، از مقصد دورتر خواهد شد.

شاهنامه خوانی

شاهنامه خوانی برای کودکان در زمان قصه خوانی در برنامه روزانه فراهم شده است . هدف ما این است که در زمان قصه خوانی برای کودکان از داستان های زیبا و آموزنده شاهنامه استفاده کنیم . این روند باعث آشنایی کودکان با متون کهن و استفاده از ادبیات فارسی در آموزش های روزانه خواهد بود.

عکس کلاس شاهنامه خوانی

کارگاه مهارت اجتماعی

در این کارگاه آموزش هایی نظیر اینکه چگونه در اجتماع ظاهر شوند. مهارت برقراری ارتباط با دیگران ، رعایت حقوق دیگران، آشنایی و چرایی قوانین و مقررات اجتماعی ، عرف های اجتماعی ، احترامات جامعه و… داده می شود.

کارگاه مهارت فردی

در این کارگاه کودکان یاد خواهند گرفت که چگونه از پس امور فردی خود بر بیایند : آموزش توالت رفتن ، حمام کردن ، لباس پوشیدن، و انجام کلیه امور شخصی بطور مستقل و بدون نیاز به فرد بزرگ تر در این کارگاه به کودک آموزش داده خواهد شد.

حافظ خوانی

ما در مهدکودک خود بر آن هستیم تا کودکان در کنار اشعار کودکانه و سرگرم کننده اشعار شعرای بزرگ ما را یاد بگیرند . علاوه بر آموزش شعر های زبان پارسی با تاریخ ایران زمین آشنا خواهند شد.

کارگاه هوش ، استعداد و خلاقیت

در این دو کارگاه ما به کودکان  اجازه میدهیم تا آنچه را در ذهن خود دارند به اجرا درآورند . خلاقیت با مواد دور ریختنی ، استفاده از تجسم فضایی ، پرورش هوش چندگانه با استفاده از انواع بازی های هدفمند ، استفاده از انواع تست های هوش جهت سنجش میزان هوش کودمان و… آموزش داده می شود.

اسکرول به بالا